Val di Fassa

29.9.2010

Recenze italského střediska Val di Fassa

O lokalitě Val di Fassa

Belvedere znamená česky „Krásná vyhlídka“. To je v tomto případě třeba brát doslova. Nad Canazeiem je nejslunečnější lyžařský areál, fascinující krajina, krásní lidé, aktuální lyžařská móda a mnoho dolce vita. Je znát, že se nacházíme v Itálii, i když jižní Tyroly nejsou daleko. Módní výbava se počítá víc než přesně řezané carvingové zatáčky, vydatný oběd víc než vysokoprocentní koktejl pro zdraví po lyžování. A před desátou hodinou ráno je na sjezdovce beztak příliš velká zima a stín.

Sjezdovky a běžecké tratě Val di Fassa

Fassatall eží na okraji Sella Ronda, fascinujícího lyžařského okruhu kolem masivu Sella Ronda. Co se krajiny týká, je to skutečné pětihvězdičkové místo, obzvlášť Belvedere u Pordol-Passu. Ostatní areály v údolí jako Col Rodella, Buffaure a Ciampac, stejně jako Campedie jsou hodně přehledné. Sjezdovky se většinou dají zařadit do kategorie lehké až středně těžké. Dobří lyžaři se však mohou těšit i na malé výzvy, jako je černá sjezdovka v Albě.

Pro děti

Italové děti milují, tedy i ve Val di Fassa. V žádné vsi v údolí nechybí sněhový park ani péče o děti s lyžařským kurzem. Hodně rodin si váží toho, že se tu zpravidla mluví i německy. Za zvlášť vstřícné k rodinám a útulné platí Vigo di Fassa a Pozza di Fassa se svými snadnými a přehlednými lyžařskými sjezdovkami. Miniclub v Albě přijímá děti dokonce už od dvanácti měsíců.

Péče o tělo

Vlna péče o tělo se valí i Fasstalem -v čele je v Pozza di Fassa Terme Dolomia Sulfurquelle s různými ošetřeními a masážemi a v Canazei Wellness centru Eghes s krytým bazénem a mnoha blahodárnými zařízeními od aromaria po thalasso (léčby mořskou vodou a vzduchem).

Kam po lyžování

Rock, pop, strhující staré šlágry v Canazeiu je veselo i po večeři, především v diskotéce Lieber Augustina.

Tip

Nemusí to být vždycky široké lyže. Ve Val di Fassa to rozhodně mohou být také běžecké lyže -to platí i pro děti. Krajina s malými vesnicemi,lesy avýraznou kulisou Dolomit fascinuje všechny věkové skupiny. Je tu k dispozici zhruba 90 kilometrů běžeckých stop od lehkých až po náročné. V Pozza Val di Fassa je i v noci osvětleno 4,5 kilometru. Pro nováčky se doporučuje běžecká škola Fassa v Canazeiu. Má cvičnou běžeckou dráhu.

Oficiální web fassa.com
Lyžařské zájezdy do Itálie