Turismus v pohoří Dachstein

27.11.2009

Dachsteinseilbahn, je Dachsteinsüdwandbahn, Hunerkogel (2687 m), Via Alpina, Violette-Weg der Via Alpina, Dachstein-Rieseneishöhle, Mammuthöhle, Koppenbrüllerhöhle

Turismus v pohoří Dachstein

V masivu Dachstein nalezneme dvě lanovky. První z nich je DachsteinseilbahnObertraunu využívaná také v zimě lyžaři. Druhá je Dachsteinsüdwan­dbahn (lanovka v jižní stěně). Lanová dráha překoná bez jediné zastávky 1000 m a končí u vrcholu Hunerkogel (2687 m). Zde mohou turisté využít celoroční lyžování nebo lyžařskou školu na ledovci Schladminger Gletscher. Ten je také hojně využíván pro spoustu upravených stop běžkaři. Masivem také prochází dálková alpská cesta Via Alpina. Ta je rozdělena na pět částí, z toho dvě procházejí Dachsteinem (Violette-Weg der Via Alpina).

  • Etapa A33 jde z Gosau k chatě Theodor-Körner-Hütte über die Gablonzer Hütte
  • Etapa A34 jde od Theodor-Körner-Hütte do Lungotz přes Hofpurglhütte

Další atrakcí pro turisty je soustava ledovcových jeskyní dosažitelných přímo z Obertraunu (Dachstein-Rieseneishöhle, Dachstein – Mammuthöhle a Koppenbrüller­höhle). Dále je to malá úzká soutěska Silberkarklamm na jihovýchodě, Alpské – muzeum (chata u Brandriedl), muzeum ledových jeskyní (nalézá se zde blízká lanová dráha – stanice Schonbergalp u cesty na Dachstein – Mamutí jeskyni a je zde k ukázce také 3D- model pro informaci a zkoumání ledovců a jejich jeskyní).