Tre Valli

9.9.2010

Recenze italského střediska Tre Valli

Tre Valli dostali svůj název od jedné legendy, která praví, že kdysi nechal král Laurin ze zármutku zkamenět svoji růžovou zahradu, aby ta nádhera nebyla už nikdy ve dne ani v noci vidět. Legenda praví, že zapomněl na soumrak, v němž lze jeho zkamenělé růže uvidět v těch nejzářivějších barvách. Mnozí návštěvníci mu za to dnes mohou jen děkovat.

Kdo tráví svoji zimní dovolenou v Tre Valli může se těšit na mnhohem více. Najde zde nejen prosluněné krádné sjezdovky, ale také srdečné hostitele a výtečné bezkonkurenčně chutné těstoviny na horských chatách.

Z Ronchio je to pouze někoik minut od Moeny ve Fassatalu, kde se dá vyrazit na velkokapacitní lanovky dlouhé 24 kilometrů Bellamonte/Alpe Luisa. Tyto sjezdovky jsou vhodné svým charakterem především pro rodiny.

Druhá lyžařská oblast leží v Passo Role, třetí a poslední potom v Passo San Pelegrinu. Zatímco polovina z 65 km sjezdovek je zaměřena především pro začátečíky, svahy pod Col Margherita jsou poněkud náročnější. Sjezdovky jsou dobře dosažitelné i z Falade ve Val Bois.

Běžkaři mají k dispozici u Passo San Pelegrino tři běžecké stopy.