Ramsau am Dachstein

30.11.2009

Ledovec Ramsau am Dachstein, ledovec Dachstein, Ramsau, Rakouské Alpy, Ennstal, Ski Amadé, Rittisberg, letní lyžování

Ramsau am Dachstein

Ramsau am Dachstein (1136) je vyhlášené středisko ležící na krajinově překrásné a jedinečné náhorní plošině Ramsau na jižním úpatí masivu Dachstein vysoko nad údolím Ennstal. Nachází se ve spolkové zemi Steiermark. Dnes je zde přibližně 2 500 obyvatel. Nachází se zde evangelický kostelík z roku 1805, údajně nejkrásnější v celém Štýrsku (Steiermark). K dispozici je autobusové spojení s městem Schladming a k Türlwandhütte po tzv. Dachsteinstrasse.

Přednosti rekreační oblasti Ramsau am Dachstein spočívají v přírodních krásách této úžasné krajiny. Setkáte se zde s rodinnou pohostinností,nad­průměrnou nabídkou pro trávení volného času a to jak v létě, tak i v zimě a v neposlední řadě četné doplňkové programy pro turisty. Ledovec Ramsau je znám spíše jako oblast letního setkávání běžkařů, jelikož na svém hřbetě nese neobvyklé množství běžeckých tratí, které navíc leží v nadmořské výšce nad 2 500 m. V létě se stává jakýmsi běžkařským kempem, kde můžete potkat mnoho reprezentantů včetně těch našich. Sjezdaři si zde užijí o dost méně než na jiných rakouských ledovcích. Čtyři sjezdovky slouží spíše na rekreační radovánky a pro radost dětem.

Zima v oblasti Ramsau am Dachstein

Ramsau am Dachstein je ideálním výchozím bodem do sousedních středisek největší rakouské lyžařské oblasti Ski Amadé. Ramsau je její součástí a jeho předností je na jedné straně pestrá úroveň ubytování s bohatým zázemím a na straně druhé snadná dostupnost lyžařských center. Sjezdovky jsou všude kolem a na horských chatách se slunnými terasami vám splní všechna vaše kulinářská přání. Ramsau am Dachstein, již po desítky let domov světové elity severského lyžování, je přirozeně v zorném poli sportovního světa. Pro mnoho fanoušků se tak opakuje nezapomenutelná atmosféra Mistrovství světa 1999. Severské lyžování, klasické běhání na běžkách i nový bruslařský styl se staly nejoblíbenějšími zimními sporty. Denně je pečlivě upravováno 150 km běžeckých stop ve třech výškových úrovních (1100 – 2700 m.n.m.). 70 km trénigových a bruslařských stop, tréningové centrum pro severské disciplíny s možností celoročního provozu na Dachsteinském ledovci.

Sezóna v oblasti Ramsau

celoročně; letní provoz – 1/2 května-konec listopadu

Cena skipasů v oblasti Ramsau

38 € za den, 177 € za šest dní, hl.sezóna – dospělý

Vzdálenost do oblasti Ramsau

od Prahy 418km, od Brna 431km

Počasí v oblasti Ramsau

http://www.snow-forecast.com/

Léto v oblasti Ramsau am Dachstein

Turistické stezky oblasti Ramsau am Dachstein vedou od náhorní plošiny (1100 – 1300 m.n.m.) přes horské pastviny (1700 – 1900 m.n.m.) až k ledovcové oblasti masivu Dachstein. Přírodní rezervace s více než 200 km značených turistických tras a výstupů. Vyzkoušet si zde můžete i letní lyžování v Centru pro alpské a severské lyžování na Dachsteinském ledovci (2700).