Marino-Bianchi

5.1.2010

Dolomity, Itálie, Cristallo, Monte Cristallo (3154), Forcella Staunies, Forcella Staunies, Cortina D`Ampezzo, Cappana Rio Gere, Passo di Tri Croci, Forcella Staunies, Via ferrata Rene de Pol, Sentiero ferrato Ivano Dibona, Cima di Mezzo, Rifugio Lorenzi

Ferrata Marino Bianchi na vrchol Monte Cristallo

Marinno Bianchi velmi příjemná ferrata a jednoduchá ferrata na rozhýbání se. Výjimečná lanovka vás vyveze téměř do tří tisíc metrů a odtud je to na vrchol jen kousek. Pokud není pod ledem jedná se o snadný výstup. Snadno dostupná a vysoko položená lanovka ovšem způsobuje, že se v těchto místech pohybuje spousta lidí! Hřebenová tůra ferratou Marino Bianchi na vrchol Monte Cristallo zahrnuje přes 800 m lan, 140 kramlí a 2 žebříky.

Hodnocení ferraty Marino Bianchi:

  • Kompass Dolomity sever: č. 33/str. 78 – těžká, červená, při přenocování na chatě Lorenzi lze stihnout za jediný den ještě i Ivano-Dibona (hahahahahah! – my stihli obě v ledu za jediný den).
  • Klettersteig atlas: č. 315/str. 185 – mírně obtížné, krajinářsky atraktivní výstup členitou soustavou hřebínků, výšvihů a štěrbin 800 m fixních lan, kramle a žebříky.

Tabulka cesty Marina Bianchi na Monte Cristallo

Čas Převýšení Cíl Čas výstupu Čas sestupu Východiště Místo nástupu/návratu
2:30 + 222 m Monte Cristallo 3154 m 1:30 1:00 Passo di Tri Croci Rifugio Lorenzi (2932)