Madonna Di Campiglio

21.9.2010

Recenze italského střediska Madonna Di Campiglio

Pokud se někde v Alpách doporučuje vzít si s sebou na lyžařskou dovolenou kožich, je to v Madonna di Campiglio. Bílé eldorádo na úpatí Brenty plní až dodnes všechny představy, které člověk chová o lyžařském středisku pro náročné v Trentinu.

A dokud budou v lednu piloti formule 1 na zamrzlém jezeře uprostřed centra města, kde je velmi omezená rychlost, uvádět závod motokár, do té doby budou za nekrásnějších lyžařských podmínek někteří hosté raději vyvádět po městě na procházku malé pejsky na vodítku.

Už přes 50 let přijíždějí návštěvníci z celého světa na dovolenou za aktivní relaxací v módním prostředí a všude dokola jsou jehličnaté lesy a samozřejmě impozantní hory.

S Passo Grostě a Monte Spinale na východě a s Pradalagem a Cinque Laghi na západě se tu zvedají čtyři vrcholy. Na úpatí těchto famózních čtyř dominantních vrcholů se rozprostírá 60 km sjezdových tratí, které jsou navzájem dokonale propojené, takže si nemusíte nikdy vypínat lyže nebo snowboard. Kdo by se chtěl dostat přímou cestou z Monte Spinalle do Cinque Laghi, musí prohet Madonnou. Tam se také nachází náročnější terén – trať světového poháru 3 TRE. Kdo by měl večer ještě chuť si zalyžovat, může se vydat na osětlenou sjezdovku Canalone Miramonti.

Co se týče lyžařských škol, ty zde mají nadmíru dobrou pověst. Je to zapříčiněno i tínm, že v jedné skupině nebývá víc než deset dětí odo tří let. Lyžařských instruktorů je zde okolo 150.

Noční život zde dalo by říci začíná ve Franz-Josef-Stube nebo v Cantona del Suisse, pokračuje s karaoke v La Stalla a končí v diskotékách Des Alpes a La Zangola.

Madona di Campiglio – ubytování a lyžařské zájezdy
Oficiální web campiglio.to