Livigno

24.8.2010

Recenze lyžařského střediska Livigno v Itálii

Při své návštěvě Livigna se budete pravděpodobně nuceni pordírat na hlavní ulici návštěvníky s plnými nákupními taškami. "Livigno totiž platí za ráj dutyfree obchodů, kterých zde nalezneme nauvěřitelných více než 250.
Obyvatelé této oblasti získali zvláštní daňové výhody již v 16. století, protože obyvatelé byli celých 7 měsíců odříznuti od okolního světa. Avšak toto privilegium na sobě nadává Livigno nijak znát.Livigno je schoulené mezi dva horské hřebeny ve výšce 1800 metrů a tiskne se do údolí. Sousední obec Trepalle je rarita, neboť se jedná o nejvýše položenou evropskou stále obydlenou vesnicí. Kvůli výšce a klimatu nemá tato oblast potíže s dostatkem přírodního sněhu.
Hotel Camino - Hotel Cervo - Hotel delle Alpi
02.06.2019; polopenze; vlastní doprava
od 6 190,-
Apartmány Livigno
30.11.2019; bez stravování; vlastní doprava
od 5 373,-
Sjezdovky a bežecké tratě zde nadchnou 115 kilometry upravených tratí na dvou horských hřbetech. Na své si zde přijdou začátečníci, zkušení lyžaři i vyznavači freerideru (jízda ve volném terénu). Největší lyžařskou výzvou je zde asi 2785 m vysoký Monte della Neve. Na kraji obce se nacházejí cvičné vleky, kde můžete svoje děti přihlásit do jedné z několika lyžařských škol. Co se týče freeriderového lyžování, patří tato oblast k těm nejcennějším v Evropě. Pro běžkaře je zde připraveno 40 km tratí.
Po celodenním fyzickém vypjetí přijdou vhod nejrůznější welness programy, které nabízejí místní hotely. Může se jednat o mangovou sprchu, chladnou mátovou mlhu, tureckou lázeň nebo třeba skotské střiky. Večer si můžete vyrazit do mnoha podniků kolem hlavní ulice jako je třeba Gulliver Pub nebo podniku nesoucí název jednoho slavného klubu v Praze. Ano jedná se o Roxy…Mnoho chutných specialit můžete ochutnat Chalet Mattias.

Užitečné odkazy