Co nabízejí zimní střediska navíc

8.10.2010

Lyžování v Rakousku, Itálii a Alpách

Mnoho středisek již zjistilo, že vedle moderních a rychlých lanovek a upravených sjezdovek je třeba nabízet i jiné druhy zábavy. Díky silnému rozmachu snowboardingu v 90. letech 20. století budují některá střediska speciální areály s rampami a dráhy na boardercross. Jiní sázejí na freeriding a vyčleňují speciální neupravované, ale zabezpečené svahy.

V hornobavorském Wallbergu stejně jako v Arose nebo Flims Laaxu vyčlenili téměř celé hory na freeriding. Další střediska se orientují na rodiny s dětmi a vytvářejí speciální dětské svahy s různými show na podiu, barevnými figurkami a speciálními vleky. Zejména u mladší klientely se nejrůznější atrakce jako je skibob, snowtubing nebo airboarding setkávají s velkým ohlasem.

Že tyto pojmy neznáte a nevíte o co se jedná? Ve stále častěji otvíraných centrech New Technology Center (NTC), moderních půjčovnách a obchodech přímo ve střediscíhc Vám rádi poradí k čemu slouží nafukovací duše, polštářky a jiné pomůcky.

Mezi velice oblíběné se řadí i bobování, biatlo a běžkování. Zejména běžkování je na vzestupu a image nudného sportu se stává minulostí. Díky novému sportu Nordic Walking vznikají i nové tratě.

Doporučujeme