Bormio

1.9.2010

Recenze italského střediska Bormio

Bormio je tak populární středisko, že propůjčilo název i jedné populární 3D počítačové hře s názvem Ski Challenge 05 Bormio. Toto známé středisko již také dvakrát hostilo alpské lyžařské mistrovství světa a to v roce 1985 a v roce 2005 což svědčí, krom jiného, o jeho vysoké sportovní úrovni. Hlavní město Alta Vatellina je také vysoce hodnotné z kulturního hlediska.

Můžeme zde najít mnohé kostely, paláce a různé další budovy zdobené branami a freskami pocházejícími z různých epoch. Na hlavním náměstí stojí nejznámější památka Bormia: Kuärtsch.
Bormio se řadí mezi nejpopulárnější střediska pro ty z Vás, kteří podnikají rádi delší tůry a vyznavače freerideru. Nejpopulárnější pro sjezdaře je bezesporu vrcholzdejší hory Cima Bianca, kterou se táhnou do údolí široké sjezdovky a mezi nimi v poslední třetině i sjezdovka světového poháru Ciuk.Legendární je především ve své horní části velmi strmá sjezdovka Stelvio, kerá patřila v roce 2005 k místům, kde se na mistrovství světa konaly soutěže. V sousedním lyžařském areálu Santa Catarina Valfurva byla pro tuto příležitost zřízena nově sjezdovka //Deborah-Compagnoni, která rovněž potvrdila svoji způsobilost pro mistrovství světa. Tamnější 40 km areál je ještě více adreanalinový.
Pro děti se zde nabízí velký počet dětských radovánek jako je třeba bruslení na kluzišti. Bormio poskytuje nenucenou rodinnou atmosféru osobně vedených hotelů, kde se děti i rodiče cítí dobře.